Топло добредојде! Градоначалник на општина Берово Звонко Пекевски...

Вести

title Filter 

Покажи # 
# Име на статијата Автор Кликови
101 Во Берово, одржана партнерска средба во рамките на проект,,Од акција до еднакви права за Ромите" Administrator 253
102 Прогласени најдобрите матуранти од ОСУ,,Ацо Русковски” Administrator 1607
103 Градоначалникот на Општина Берово, Звонко Пекевски, упати честитка по повод 20-ти мај, Денот на пожарникарите Administrator 295
104 Соопштение Administrator 57
105 Одлуки донесени на одржаната 20та Седница на Совет Administrator 442
106 Второ место за ученичката компанија од ОСУ ,,Ацо Русковски” од Берово Administrator 352
107 Со низа активности одбележан Светскиот ден на црвениот крст и црвената полумесечина Administrator 73
108 За прв пат во Берово организирана Рамазанска ифтарска вечер Administrator 344
109 Се асфалтира ул.,,Гоце Делчев” во с. Русиново Administrator 277
110 Традиционалното матурско дефиле, го разубави плоштадот во Берово Administrator 1005
111 Честитка од Градоначалникот на Општина Берово, до сите матуранти Administrator 100
112 Берово- атрактивна туристичка дестинација Administrator 290
113 Вечерва во Берово, ќе дефилираат матурантите Administrator 1212
114 Започна реконструкцијата на ул,,Моша Пијаде” во Берово Administrator 650
115 Во Берово ќе се одржи државен турнир во пинг понг Administrator 500
116 Градоначалникот Пекевски оствари работна средба со Министерот без ресор Музафер Бајрам Administrator 223
117 Известување во услови на опасност од циклонот ,,Андреа”, 193 број за итни случаи Administrator 298
118 ООУ ,,Дедо Иљо Малешевски” со повеќе активности се претставува како e-twinning училиште Administrator 345
119 Честитки по повод Денот на Европската унија и Денот на победата над фашизмот Administrator 129
120 Честитка по повод Светскиот ден на црвениот крст и црвената полумесечина Administrator 122

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Органи во состав на ЕЛС Општина Берово

 

Буџет на Општина Берово 2018

 

 

Анализа на состојбите во социјалната заштита и социјалното вклучување на локално нивоПолитичко акциона и правна рамка за човекови права Како локалниот развој да има влијание на ситеУПАТСТВО ЗА ДОБИВАЊЕ НА ОДОБРЕНИЕ ЗА ГРАДЕЊЕ ЗА ОБЈЕКТИ КОИ ВО  РАМКИ НА ИПАРД ПРОГРАМАТА СЕ ГРАДАТ НА ГРАДЕЖНО  ЗЕМЈИШТЕ ЗА КОЕ Е ДОНЕСЕНА УРБАНИСТИЧКО-ПЛАНСКА ДОКУМЕНТАЦИЈА

Стратегии