Топло добредојде! Градоначалник на општина Берово Звонко Пекевски...

Вести

title Filter 

Покажи # 
# Име на статијата Автор Кликови
121 Среќна и успешна нова учебна и воспитна година Administrator 267
122 Благодарност до сите кои придонесоа за успешна реализација на ЕТНО ПЛОШТАД ФЕСТИВАЛ 2019 година Administrator 577
123 Општина Берово набави половно возило за собирање на смет Administrator 537
124 Земјоделци од с. Двориште добија картички за зелена нафта Administrator 275
125 Во с. Митрашинци доделени картички за зелена нафта на земјоделците Administrator 592
126 Градоначалникот на Општина Берово, Звонко Пекевски, со честитка за Голема Богородица Administrator 304
127 Иван и Ангел го заокружија 11 издание на ЕТНО ПЛОШАД ФЕСТИВАЛ во Берово Administrator 595
128 Општествено одговорна компанија ЗЕГИН, со голема хуманост за беровчани Administrator 326
129 Спектакуларен настап на балканската мега ѕвезда Џенан Лончаревиќ во Берово Administrator 363
130 Изненадување на вечерта за време на ЕТНО ПЛОШТАД ФЕСТИВАЛОТ – спектакуларен настап на Жаре Бербер Administrator 550
131 Урнебесно кабаре ,,TWO MOTHERS BROTHERS” во центарот на Берово Administrator 198
132 Безвремени хитови ечат на плоштадот во Берово на настапот на ,,ESCAPE BAND" Administrator 1097
133 Жежок настап на Бени и Нон стоп на четвртата вечер од ЕТНО Плоштад фестивал во Берово Administrator 454
134 10-то јубилејно издание на фестивалот на детски песни ,,Малешевско ѕвонче” во Берово Administrator 159
135 Берово, домаќин на илјадници гости за време на ЕТНО ПЛОШТАД ФЕСТИВАЛОТ Administrator 766
136 Кико & Столе, вечерва само за душа на беровскиот плоштад Administrator 292
137 Спектакуларен настап на Лозано во Берово Administrator 303
138 Фантастичен концерт на Ефто Пупиновски и Горан Алачки Administrator 470
139 35 години ,,ТХЕ ШТЕКИЦА" Administrator 220
140 Беровската млада публика ужива со своите идоли ,,2 БОНА” Administrator 628

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

ОТЧЕТ на градоначалалникот на Општина Берово 2017-2019

Органи во состав на ЕЛС Општина Берово

 

Буџет на Општина Берово 2018

 

 

Анализа на состојбите во социјалната заштита и социјалното вклучување на локално нивоПолитичко акциона и правна рамка за човекови права Како локалниот развој да има влијание на ситеУПАТСТВО ЗА ДОБИВАЊЕ НА ОДОБРЕНИЕ ЗА ГРАДЕЊЕ ЗА ОБЈЕКТИ КОИ ВО  РАМКИ НА ИПАРД ПРОГРАМАТА СЕ ГРАДАТ НА ГРАДЕЖНО  ЗЕМЈИШТЕ ЗА КОЕ Е ДОНЕСЕНА УРБАНИСТИЧКО-ПЛАНСКА ДОКУМЕНТАЦИЈА

Стратегии