Топло добредојде! Градоначалник на општина Берово Звонко Пекевски...

Вести

title Filter 

Покажи # 
# Име на статијата Автор Кликови
181 Градоначалникот на Општина Берово, им го честиташе меѓународниот ден на жената на корисничките во Домот за стари Administrator 274
182 Осмомартовска програма во детската градинка ,,23 Август’’ во Берово Administrator 289
183 Успешно заокружени Работничките спортски игри 2019 година Administrator 564
184 Честитка од Градоначалникот на Општина Берово, по повод 8-ми Mарт, меѓународниот ден на жената Administrator 165
185 Извонреден осмомартовски концерт на староградскиот оркестар и беровските музичари Administrator 470
186 Одржано Собрание на Здружение на пензионери Берово Administrator 327
187 Вечерва се играат завршните натпревари од РСИ 2019 година Administrator 263
188 Реконструкција на трета ламела од Домот за стари во Берово, прворангиран проект на третата сесија од регионалните форуми во заедницата Administrator 627
189 Рeзултати на натпревари во полуфинале на РСИ 2019 Administrator 190
190 П О К А Н А за “Работилница за изработка на Стратегија за развој на туризмот во Општина Берово” Administrator 149
191 ИЗВЕСТУВАЊЕ За собирање на електронски отпад во с.Мачево и с. Смојмирово Administrator 301
192 Денеска се играат полуфиналните натпревари РСИ 2019 Administrator 119
193 Резултати по одиграно последно пето коло од РСИ 2019 и полуфинални двојки Administrator 209
194 Вечерва се игра последното коло во групите од РСИ Administrator 195
195 ИЗВЕСТУВАЊЕ За собирање на електронски отпад во с.Митрашинци и с.Будинарци Administrator 208
196 Берово, Пехчево и Делчево заеднички креираат Стратегија за родова еднаквост Administrator 211
197 Одиграно четвртото коло од РСИ во мал фудбал Administrator 276
198 Берово ја продлабочува соработката со Фондација ,,Българска Памет’’ од Софија Administrator 613
199 Градоначалникот Пекевски оствари средба со членовите на Фудбалски Клуб Русиново Administrator 917
200 Вечерва се игра четвртото коло од РСИ Administrator 263

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Органи во состав на ЕЛС Општина Берово

 

Буџет на Општина Берово 2018

 

 

Анализа на состојбите во социјалната заштита и социјалното вклучување на локално нивоПолитичко акциона и правна рамка за човекови права Како локалниот развој да има влијание на ситеУПАТСТВО ЗА ДОБИВАЊЕ НА ОДОБРЕНИЕ ЗА ГРАДЕЊЕ ЗА ОБЈЕКТИ КОИ ВО  РАМКИ НА ИПАРД ПРОГРАМАТА СЕ ГРАДАТ НА ГРАДЕЖНО  ЗЕМЈИШТЕ ЗА КОЕ Е ДОНЕСЕНА УРБАНИСТИЧКО-ПЛАНСКА ДОКУМЕНТАЦИЈА

Стратегии