Топло добредојде! Градоначалник на општина Берово Звонко Пекевски...

Вести

title Filter 

Покажи # 
# Име на статијата Автор Кликови
81 Нуркачи ќе го чистат Беровското езеро Administrator 438
82 Амбасадорот на ЕУ Самуел Жбогар, на дебата со средношколците од ОСУ ,,Ацо Русковски” во Берово Administrator 412
83 Во Берово одржана работилница за механизмите на финансиска поддршка на ЕУ Administrator 154
84 Утре ќе има прекини во снабдувањето со електрична енергија во делови од Берово Administrator 58
85 Завршна приредба на идните првачиња од ОЈУДГ „23 Август“ Берово Administrator 172
86 Музика од различни стилови и жанрови на концертот на Македонски брас квинтет во Берово Administrator 176
87 Градоначалникот на Општина Берово, со честитка за Рамазан Бајрам Administrator 108
88 Делегацијата на Европската Унија организира работилница за финансиска поддршка во Берово Administrator 226
89 Берово ги подобрува комуналните услуги за граѓаните Administrator 661
90 Концертна вечер со програма од класична литература Administrator 196
91 Одржана аудицијата за детскиот фестивал “Малешевско ѕвонче“ Administrator 272
92 Во Берово денеска се одржа, голем хуманитарен настан Administrator 432
93 Општина Берово врши крпење на ударни дупки на улиците и локалните патишта Administrator 440
94 ОГЛАС за финансиска поддршка на здруженија на граѓани и фондации за 2019 година Administrator 208
95 Известување за акции за собирање на КАБАСТ ОТПАД Administrator 239
96 Берово домаќин на Државно првенство во пинг-понг Administrator 229
97 Осветена црквата,,Св. Кирил и Методиј” во туристичката населба ,, Суви лаки” Administrator 554
98 ОБЈАВА бр.01/2019 за давање на недвижни ствари во закуп со електронско јавно наддавање(прва објава ) Administrator 225
99 Наскоро Општина Берово ќе објави повик за финансирање на невладини организации Administrator 132
100 ЈПКР „Услуга“ ги повикува граѓаните да ги платат заостанатите долгови без камати Administrator 361

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Органи во состав на ЕЛС Општина Берово

 

Буџет на Општина Берово 2018

 

 

Анализа на состојбите во социјалната заштита и социјалното вклучување на локално нивоПолитичко акциона и правна рамка за човекови права Како локалниот развој да има влијание на ситеУПАТСТВО ЗА ДОБИВАЊЕ НА ОДОБРЕНИЕ ЗА ГРАДЕЊЕ ЗА ОБЈЕКТИ КОИ ВО  РАМКИ НА ИПАРД ПРОГРАМАТА СЕ ГРАДАТ НА ГРАДЕЖНО  ЗЕМЈИШТЕ ЗА КОЕ Е ДОНЕСЕНА УРБАНИСТИЧКО-ПЛАНСКА ДОКУМЕНТАЦИЈА

Стратегии